Laupäev, 3. aprill 2010

Töörindel.

Mis siis toimunud on. Eelmise nädala lõpuks selgus, et tööd vist ikka on siin riigis. Lausa 2 pakkumist oli valida. Üks lähemal Perthile, teine kaugemal. Lähem pakkumine nõudis vähemalt 2 nädalast ootamist, seega valisin kaugema.
Pühapäeva hommikul oligi aeg teele asuda linnakese, nimega Esperance poole. Startisin vist kusagil 7 paiku. Kerged ’tsaud’ ja asjade pakkimine olid juba eelmisel õhtul tehtul. Tee oli pikk, 800km, vahepeale jäid mitmed peatused erinevates külakestes. Ära märkimist tasub vast vaid üks. Koht nimega Hyden ja selle külje all asuv The Wave Rock, ehk siis lainekujuline kalju. Tegin seal väikse tiiru ja paar turistipilti oma moblaga – fotokas sai MUIDUGI enne tühjaks :) Oleks ma siis teadnud, kuidas õhtu lõpeb, oleks võinud seal veel nii mõnegi matkaraja läbi jalutada. Aga kuna ma seda siis ei teadnud, põrutasin Esperance poole edasi ja muudkui üritasin oma kullakallist farmiperemeest telefonil tabada, mis oli täiesti tulutu üritus. Jõudsin siis Esperance’i, tegin tiiru või paar linna peal, käisin linna lähedal väikesel sõidul, teel nimega Great Ocean Drive, klõpsisin seal erinevatest randadest veel mõned pildid ja otsustasin, et farmer on tõbras, et telefonile ei vasta :)
Õhtuks siis pakkisin ennast Esperance’is asuvasse YHA Noortehostelisse, maksin tädile leti taga 26 dollarit ja sain vastu võtme 4 voodiga väheke haisvasse ja ebahügieenilisse tuppa. Peale seda ei jäänud küll muud üle kui õlledel kork maha tõmmata ja hakata jooma! Otsustasin, et kui hommikul kah midagi ei muutu, teen esmaspäeval väheke turismi Esperance ümber ja panen teisipäeval tagasi Perthi. Õnneks onkel siiski helistas mulle hommikul ja andis väikesed juhised kuidas farmi kohale jõuda. Sõitsin siis umbes 100 km suunas „siin ei asu küll mitte midagi“ ja saabusingi tööle. Farmi omanik Kevin, ja tema sõps, töökaaslane, tööline, naaber vms Brett võtsid mind vastu, tegid mõned aussie naljad ja viipasid käpaga mingi putka poole, millest pidi minu kodu saama paariks järgnevaks kuuks. Kimasin oma truu audi siis maja ette, pakkisin asjad lahti, ütlesin „tere“ sellele saksa tädile, keda nad siin lapsehoidjana peavad ja kolisin tööd tegema. Tööd olen senini rüganud iga päev kella 8-st hommikul kuni kella viieni. Põhitöö on olnud seni külviku putitamine ja kogu teema ettevalmistamine järgnevateks tegevusteks. Nendeks tegevusteks on siis 3200 hektari põllu täiskülvamine. Õnneks see väga hirmutav ei tundugi, perse all on ju tuttuus 530 hobujõuline Case Steiger series traktor koos täisvarustusega ja 18 meetri laiune külvik! :) Siinmaal muide mingit künnitegevust ei toimu. Eelmise hooaja lõpus lõigatud põhk põletatakse ära ja järelejäänud kõrrepõllule külvatakse, või peaks ütlema, kultiveeritakse uus vili. Külvik meenutabki pigem kultivaatorit, millele on külvamiseks mõned lisad külge pistetud :) Lisad on muidugi suured, nagu kõik siin maal. Kogu see kupatus, millega ma möllama hakkan, on üle 30 meetri pikk ja 18 meetrit lai. Traktori rattad on umbes 2 meetrit kõrged ja neid topiti igasse nurka 3tk, seega kokku 12. Aga põllule peaks hea ülevaade olema, minu tagumik on umbes 2.5 meetri kõrgusel maapinnast kogu aeg. :)
Imestan siin juba mitmendat päeva, kui lohakad need inimesed siin on. Terve hoov on igasugust prahti täis. Umbrohumürgi taara lendab mööda hoovi ringi tuulega ja igasugune rauarisu vaatab igas suunas vastu. Muust ma parem ei räägigi :) See kõik võtab omajagu romantikat asjast maha siin. Ja muidugi see, et loomi siin ei näe, ainsad külalised on papagoid, kes maast viljateri nokkimas käivad. Ühed sellid on hallid, punase peaga ja teised, keda kohanud olen, on üsna erkrohelise sulestikuga. Hea meelega vahetaks pooled neist näiteks mõne känguru või opossumi vastu! :)
Nii ongi, nädalavahetusel vist kiman tagasi Esperance’i , teen natuke turismi ja loodan leida internetipulga. Tavalist telefonilevi siin urkas igatahes pole, räägivad, et NextG (meie mõistes vist midagi sarnast 3G-ga) levi peaks olema. Kuna ma uut telefoni küll praegu ei raatsi osta, siis lepin internetipulgaga! :) Ahjaa, mida siin veel ei levi, on näiteks FM raadio, seega AM ruulib jälle. Ja raadiokanaleid on AM-is kah täpselt 2. Üks ajab pidevalt mingit religioonimöla, teine laseb isegi reklaamide vahele mõne loo muusikat, enamasti küll midagi 90’ndatest või vanematki. Imekombel TV-st isegi midagi tuleb. Läbi lumesaju küll, aga mõttest saab isegi aru!
Kell sai nüüd 9, aeg magama minna! :)

1 kommentaar:

  1. Tere Mart,
    Põnev lugeda. Loodetavasti tänu netiühendusele saab edaspidigi killukesi sealsest elust kuulda. Tore kui saaks neid pilte ka näha (ja traktorist ja kultivaatorist). Ja kas Google Map'i peal saaksid näidata kus see farm asub?
    PS, kas tõesti põllu pikkus pidi olema 16km?
    Andrus

    VastaKustuta